ФУДБАЛ: НОВИ ВИСОК ПОРАЗ ПОЖАРЕВЉАНКИ

СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ -ЖЕНЕ

ПОЖАРЕВАЦ – МАШИНАЦ ТРЕЈС         0:6           (0 : 4)

Градски стадион. Гледалаца: 50. Судија: Јелена Међедовић(Београд)  8.

Стрелци: Пејчић у 15, Васиљковић, у 20. и 84. из једанаестерца, Лилић у 30, Стевановић у 38, Крстић у 88. минуту за Машинац Трејс

ПОЖАРЕВАЦ: Ђапић-(од 30, Грујичић 6 ), Бајић 5, Јовановић 5, Арсенијевић 5, Грковић  5, Шево 6, Милосављевић 5, Јенић 5, Кухут 5, Драгутиновић 5, Трутић 5.

МАШИНАЦ ПЗП: М. Николић 7, Шарац 7, Стевановић 7, Вучковић 7, Голубовић 7(од 60.м Савић 7), Лилић 7,5, Пејчић 7,5 (од 65.м Крстић 7), Златановић 7, Васиљковић 8, Стевановић 7,5, Т. Николић 7.

Играчица утакмице: Јована Васиљковић (Машинац Трејс (8:0), доживљен је у другом колу.

После пораза у Суботици од Спартака (8:0), доживљен је у другом колу нови тежак пораз, овога пута од Машинца из Ниша.

На Вашаришту, нишки тим је био супериорнији и лако дошао до високе победе. У редовима домаћих играчица била је права конфузија, како у одбрани, тако још више у нападу. У два сусрета примљено је 14 голова, а да притом за 180 минута навала Пожаревљанки није ниједном затресла мреже противника.

Осим шест датих голова, треба рећи да је Машинац имао чак 17 корнера.

Текст и фото: Р. Сандић