ФУДБАЛ: ПЕНАЛ РЕШИО ПОБЕДНИКА БРАНИЧЕВСКОГ ДЕРБИЈА

СРПСКА ЛИГА – ЗАПАД

ГУЖВА ПРЕД ГОЛОМ РСК-a

МЛАДИ РАДНИК 1926. – Р С К       1:0            (1 : 0)

Пожаревац-Стадион: Градски. Гледалаца: 500. Судија: Урош Вуковић (Крагујевац) 8.

Стрелци: Ф.Крстић у 42. из једанаестерца за Млади радник 1926.

Жути картони: Карановић, Л.Живковић, Јанушевић (Млади радник 1926.) Матић, Настасовић, Курандић, Цветковић (Р С К).

Црвени картон: Драган Цветковић (РСК) у 87. минуту.

МЛАДИ РАДНИК 1926: Симоновић 7,5, Карановић 7 (од 85 м.Лазић-), Станковић 7, Османовић 7, Марковић 7,5,  Крстић 8 (од 75 м. Јанушевић-),  Лепојевић 8, Ђоковић 7,5, Л.Живковић 8, К.Живковић 7,5, Николић 7(од 45 м. Муљајић 7).

Р С К: Лучић 7,5, Настасовић 7, Симић 7, Милосављевић 7(од 78 м.Младеновић-), Курандић 7, Милановић 6,5(од 60 м. Живадиновић 7),  Матић 7, Ранковић 7(од 45 м. Јанковић 7), Аћимовић 7,  Миљковић 7,5, Цветковић 7.

Играч утакмице: Филип Крстић (Млади радник 1926).

Комшијски дерби је оправдао очекивања. Оба ривала кренула су пуним темпом. Играло се брзо и полетно. Одлука је пала у  42. минуту када Стефан Курандић саплиће Николу Николића пред својим голом. Био је то класичан пенал. Са креча Филип Крстић лако реализује најстрожу казну. Вешто вара голмана Лучића кога је послао у  једну а лопту  у другу страну за вођство од 1:0.

У 87. минуту покошкали су се Алекса Јанушевић и Драган Цветковић и  добили су  жуте картоне. Цветковићу је то био други па је морао у свлачионицу.

До краја сусрета се водила грчевита борба и надмудривање. Рабровци су желели да изједначе, а домаћи су се жестоко бранили и комшијски дерби је и поред надокнаде времена од 5 минута припао Пожаревљанима.

Текст и фото: Р. Сандић