ФУДБАЛ:  Поклон пакети на опроштају

– СУПЕР ЛИГА (Ж) – ПЛЕЈ АУТ

ПОЖАРЕВАЦ – НАПРЕДАК 2:1 (0:0)

Градски стадион. Гледалаца: 25.

Судија: Јелена Цветковић (Лесковац) 8. Помоћници: Јелена Цојкић(Жагубица) 8 и Александра Костић (Житорађа) 8.

Стрелци: Малијар у 65. и Милиновић у 88. за Пожаревац, а Јелена Раичевић у 75. минуту за Напредак .

ПОЖАРЕВАЦ: Милојевић 7, Милановић 8, Тедосијевић 7, Малијар 7,5, Милиновић 8, Илић 7(Радосављевић-), Милошевић 7, Гангољ 7(Милосављевић 7), Јовановић 7, Тешић 7, Тришић 8.

НАПРЕДАК: Петровић 7, Думановић 7, Караџић 8, Јосић 7, Лисинац 8, Гавриловић 7, Пољаковић 7(Радовић-), Мирковић 7, Сретеновић 7, Раичевић 7, Вучићевић 7.

Играчица утакмице: Злата Милановић (Пожаревац)

У 15 минуту, са бока је центрирала неуморна Злата Милановић,а висока Ивана Јовановић лопту захватила главом на петерцу и погодила стативу. Три минута касније, у брзом противнападу, Јована Вучићевић проиграла је Јелену Раичевић, која лобује истрчалог голмана Сандру Милојевић, али у последњи час са гол линије лопту избацује у поље Тијана Милошевић и мрежа Пожаревљанки је сачувана.

После одмора, домаће долазе у вођство. Са бока је опет Злата Милановић убацила лопту у висини пенала, одакле из прве, као из топа, прецизно шутира Ивана Малијар и погађа мрежу за 1:0.

Десет минута касније, изједнначила је лукавим ударцем Јелена Раичевић. Могла је Милица Пољаков у два наврата да бира угао, али је оба пута, мада неометена лопту, уместо у мрежу, слала преко пречке пожаревачког гола.

На крају, за коначан резултат и победу свога тима, постарала се Гордана Милиновић, волеј ударцем са висине шеснаестрца.

По завршетку последње утакмице, делегат Милан Ђорђевић из Крагујевца, свакој играчици обеју екипа уручио је поклон пакет, дар ФС Србије.

Текст и фото: Р. Сандић