ФУДБАЛ: ПОСЛЕДЊА ПОБЕДА НА ВАШАРИШТУ

СРПСКА ЛИГА – ЗАПАД

МЛАДИ РАДНИК 1926.- ДРИНА   3:0    (1:0)

Пожаревац – Градски стадион. Гледалаца:150. Судија: Љубиша Борисављевић (Ивањица) 8.

Стрелци: Младеновић у 10, Стојиловић у 50, Спасић у 80. за Млади радник 1926,

Жути картон: Илић (Дрина).

МЛАДИ РАДНИК 1926: Савић 8(Бранковић-), Карановић 7, Станојевић 7, Тасић 7, Лазић 7,5, Илић 7, Крстић 6 (Стојиловић 7), Миладиновић 7, Јанковић 7, Младеновић 8 (Муљајић  7), Спасић 8.

ДРИНА: Миловановић 7, Петровић 6,5, M. Живковић 6,5, Стојановић 6 (Павловић 6), Мирић 6,5, Јовановић 6,5, Мартиновић 6,5, Николић 6,5, Цветковић 6,5 (Васић-), Илић 7, Ђорђић 6,5.

Играч утакмице: Владимир Савић(Млади радник 1926)

Већ у 16. минуту, домаћи су повели, после шута изненађења за голмана Александра Миловановића, који је са ивице шеснаестерца упутио Јована Младеновића. Пет минута касније, опасан напад домаћих. Милоша Јанковића је саплео Ратко Илић, пенал ко врата. Лопту је узео исти тај, Милош Јанковић, и са креча шутирао врло непрецизно, поред  гола!

После одмора, Јанковић се искупио за промашени пенал изврсним проигравањем резервисте Немање Стојиловића, коме није ништа друго преостало нега да са петерца бира угао у који  је пласирао лопту у мрежу немоћног Миловановића за  вођство од 2:0.

Диван гол постигао је Милан Спасић из пуног трка, са 25 метара,  лопту је искоса нациљао у горњи угао код друге стативе и поставио коначан резутат.