ФУДБАЛ: ПОЖАРЕВЉАНИ ПОРАЖЕНИ НА ВАШАРИШТУ

СРПСКА ЛИГА – ЗАПАД

МЛАДИ РАДНИК 1926.- МОКРА ГОРА      1:2       (0 : 0)

Пожаревац- Градски стадион. Гледалца: 200. Судија: Никола Тодоровић (Лозница). 8.

Стрелци: Крстић у 65. минуту за Млади радник 1926,  Данчетовић у 80. и Милосављевић у 85.  минуту за Мокру гору.

Жути картони: Л. Живковић, Марковић (Млади радник 1926.) Стевић, Соврлић,  Јоловић  (Мокра Гора) Тренер Жарко Јовановић у 58. минуту (Мокра Гора)

МЛАДИ РАДНИК 1926: Симоновић 7, Карановић 6,5, Соколовић 6(од 45. К.Живковић 6), Јовановић 6,5, Марковић 6,5,  Крстић 7,5, Теофанов 6,5, Ђоковић 6,5, Л.Живковић 7, Јанушевић 6, Лепојевић 7.

МОКРА ГОРА: Ђорђевић 7,5, Гвозденовић 6(од 70. Данчетовић 7,5 ), Живић 7, Шкријељ 7, Јоловић 7, Изберовић 7,5, Стевић 7, Ђорић 7,6, Милосављевић 8, Соврлић 7, Милојевић 6,5(од 75.Миловановић 7).

Играч утакмице:  Стефан Милосављевић(Мокра гора).

У четвртом колу доживљен је пораз на Вашаришту. Млади радник је повео 1:0, али су гости у задњих десет минута наметнули темпо игру и успели да најпре изједначе у 80, а потом  у 85. минуту постигну и други гол и однесу сва три бода у Зубин Поток.

У првом колу је Борац  у  Чачку победио са 4:0, у другом колу код куће са Шумадијом из Аранђеловца било 0:0, онда је уследио пораз у Тутину 4:2 и овај први пораз код куће је само наставак слабе серије. За  360 минута игре,  Млади радник је примио 8, а дао само 2 гола!

Победа гостију заслужена, а Пожаревљани настављају у истом ритму, односно још увек, осим једног ремија, нису успели да остваре прву победу.

Текст и фото: Р. Сандић