ФУДБАЛ: ПОЖАРЕВЉАНИ УПИСАЛИ ПРВУ ПОБЕДУ

ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА

МЛАДИ РАДНИК 1926. – РУДАР (С) 2:1 (0:1)

Пожаревац-Градски стадион. Гледалаца: 150.

Судија: Ненад Урошев  (Пожаревац). Помоћници: Маја Милошевић и Петар Маринковић из Пожаревца.

Стрелци: Пантић у 53. и Стојановић у 70. за Млади радник 1926, а Рудић у 7. минуту за Рудар.

МЛАДИ РАДНИК 1926: Бранковић, Соколовић, Станковић, Костадиновић, Карановић, Николић, Бањац, Муљајић, Јањушевић, Стојановић, Стоиловић. Играли су још: Анђић. Пантић, Продановић, Јеремић, Теофанов, Милојковић, Крстић, Живковић, Петковић, Радовић, Јовановић.

РУДАР: Благојевић, Петровић, Думитрашковић, Митић, Бранковић, Перић, Рудић, Сојевић, Милисављевић, Ћирић, Нединић. Играли су још: Маринковић, Мирковић.

ПРЕД ГОЛОМ РУДАРА

После високог пораза од прволигаша Смедерева 1924. од 6:0 и ремија са омладинцима Рада (2:2), тек у трећој утакмици провере пожаревачки српсколигаш уписао је прву победу против зонаша  Рудара из Стамнице.

Прво полувреме је припало гостима, који су већ у 7. минуту преко Рудића дали гол. У наставку, Пантић је на пас Теофанова изједначио, а затим је искусни Иван Стојановић све сам урадио и постигао ефектан гол за минималну победу домаћег тима.

Текст и фото: Р. Сандић