ФУДБАЛ: ПОЖАРЕВЉАНИМА ПРЕСУДИО ПЕНАЛ У ПРВОМ МИНУТУ

СРПСКА ЛИГА – ЗАПАД

МЛАДИ РАДНИК  1926 . –  СМЕДЕРЕВО     0:2    (0 : 1)

Пожаревац-Стадион: Градски. Гледалаца: 500. Судија: Иван Никитовић (Чачак) 6,5.

Стрелци: Ђурђевић из једанестерца у 1. минуту, Ђурђевић у 80 минуту  за Смедерево.

Жути картони: Лазић, Карановић, Илић, Станојевић (Млади радник), М.Марковић (Смедерево)

Црвени картони: Андрија Ферлеж тренер Младог радника у 65. минуту.

МЛАДИ РАДНИК 1926: Савић 7, Карановић 6,5, Станојевић 6,5 Тасић 6,5, Лазић 6,5, Илић 6,5, Ивошевић 6 (Муљајић 6), Спасић 6,5, Јанковић 6,5, Младеновић 6 (Крстић-), Стојановић 6 (Миладиновић 6).

СМЕДЕРЕВО 1924: Трифуновић 7,   Милосављевић 6,5, Станимировић 6,5, Раденковић 6,5, М.Марковић 6,5,  С.Марковић 6,5,  Ђурђевић 7,5, Гарић (Лепојевић 6,5), Јовковић (Стојановић 6), Николић 7, Левићанин (Тапушковић-).

Играч утакмице: Ненад Ђурђевић (Смедерево).

Први минут, први напад гостију, створила се гужва пред голом домаћина. На петерцу код друге стативе, нападачи Смедерева су дизањем руку рекламирали пенал. Испоставило се да је најискуснији, Милан Лазић, играо руком у тој гужви, па је добио жути картон.  Судија Иван Никитовић је потом показао на белу тачку, са које су гости дошли у вођство већ на самом почетку утакмице.

У другом полувремену, док су домаћи одбрамбени играчи рекламирали фаул, спретни Ненад Ђурђевић се докопао лопте и убацио је  у мрежу па  је у 80. минуту било 2:0 за Смедеревце који су тако добили   престижан комшијски дерби.