ФУДБАЛ: ПРОРАДИЛА  НАВАЛА  У  ЉУБИЋУ

СРПСКА ЛИГА –ЗАПАД

ПОЛЕТ – МЛАДИ РАДНИК 1926,  1:5 ( 1:1)

Љубић- Стадион Полета. Гледалаца: 100. Судија: Никола Вујовић (Краљево) 7.

Стрелци: Г. Петровић у 16. за Полет, Стојановић у 15, Илић у 64, Стојиловић у 71. и 85. и Јанковић у 82. минуту за Млади радник 1926.

Жути картони: Ђуракић, Радосављевић, А.Петровић, Куљанин (Полет), Црвени картон: Ђуракић(Полет) у 77. минуту.

ПОЛЕТ: Вукајловић 6, Метикош 6(Поповић-),Ћирковић 6,5, Обрадовић 6,5, Ђуракић 6, Танкосић 6, Радосављевић 6, Мартаћ 6,5, Г.Петровић 6,5, А.Петровић 6,5, Куљанин 6(Боришић 6).

МЛАДИ РАДНИК 1926: Савић 7, Карановић 7, Станојевић 7, Тасић 7, Лазић – (од 9 м. Стојановић 7,5), Илић 7,5, Спасић 7,  Јанковић 7, Крстић 7(Стојиловић 8 ), Миладиновић 7, Ивошевић 7(Марковић 8).

Играч утакмице: Немања Стојиловић(Млади радник 1926.).

Детаљ са утакмице

Пожаревљани су у Љубићу, више Чачка, декласирали индиспонирану екипу домаћина. Полет је последњи на табели и фактчки је одавно испао из Српске лиге „Запад“.

Прво полувреме 1:1. а после одмора, прорадила је навала кондиционо боље спремљене екипе пожаревачког српсколигаша и  убојитим нападима разнела је сваку стратегију одбране немоћног тима Полета.

Текст и фото: Р. Сандић