МЛАДИ РАДНИК  1926. – СУШИЦА    2:0        (0:0)

Судија: Љубиша Борисављевић (Ивањица) 7,5.

Стрелци: Јанушевић у 63, Л.Живковић у 66. минуту за Млади радник 1926.

Жути картони: Јанушевић, Муљајић, Л.Живковић, Симоновић (Млади радник 1926),  Стојановић (Сушица).

МЛАДИ РАДНИК 1926: Симоновић 7,5, Стојиловић 7, Цигулајкић 7, Муљајић 7, Јовановић 6,5(Османовић 7), Марковић 7, Л. Живковић 8, Лепојевић 8, А.Пантић 6( Јанушевић 7,5 ), И. Пантић 7, К. Живковић 8 (Таминџић-).

СУШИЦА: Величковић 7, Барош 6,5, Добрић 6,5, Јовић 6,5, Ђурђевић 6,5, Стојановић 6,5,(Недовић -) Цвијовић 6,5, Обрадовић 6,5, Ђукић 7, В.Божовић 6(С.Божовић-)  Љубисављевић 6,5.

Играч утакмице: Лазар Живковић(Млади радник 1926).

Поске одмора дошло је до преокрета. Неуморни крилни нападач Кристијан Живковић је са левог бока послао прецизну приземну лопту ка усамљеном  резервисти Алекси Јанушевићу, да је код друге стативе елегантно смести у мрежу за 1:0. Био је то 63. минут.

Три минута касније, све постаје јасније. Лепојевић је оштро тукао, голман Величковић је успео лопту кратко да одбије до Лазара Живковића, коме није био никакав проблем да погоди мрежу за вођство Пожаревљана од 2:0.

Навијачи су, после задњег звиждука судије Борисављевића, дугим аплаузом поздравили добру игру својих љубимаца, крунисану убедљивом и сигурном победом.

Текст и фото: Р. Сандић