ДРУГА СРПСКА ЛИГА (М)

ПОЖАРЕВАЦ – ПИРОТ  5:5 (5:2)

Пожаревац-Хала: КСЦ“Пожаревац“. Гледалаца: 200.

Судије: Бојан Милић (Ђунис) 8 и Братислав Динић (Крагујевац ) 8.

Стрелци: Јеремић у 4. и 18, Митровић у 11, Гостојић у 16. и Милашиновић у 19. за Пожаревац, а Пејчић у 8, Крстић у 9, Симонов у 21. и 34. и Богдановић у 30. минуту за Пирот.

Жути картон: Крстић (Пирот).

ПОЖАРЕВАЦ: РАДИСАВЉЕВИЋ 8, МИТРОВИЋ 8, ЈЕРЕМИЋ 8, ЈОЦИЋ 7, ДРАКУЛИЋ 8. Радосављевић 7, Милашиновић 8, Живадиновић 7, Миловановић -,  Митаковић 7, Гостојић 8, Јовић – , Животић – .

ПИРОТ: ИЛИЋ 7,  ПЕЈЧИЋ  8, СИМОНОВ 8, КРСТИЋ 8, КОСТИЋ 8,5.  Живковић -, Јончић 7, Николић 7, Илијев -, Богдановић 8, Цветковић – ,  Ђорђевић  -.

Играч утакмице: Марко Костић(Пирот).

Домаћи су свих пет голова дали у првом полувремену, па су у наставку тотално стали и допустили да гости постигну три гола заредом и поравнају резултат на 5:5. Тактика брањења стечене предности била је погубна по екипу домаћина.

Пожаревљани су одлучили да се коцкају играјући задња три минута без голмана са петим фудбалером у нападу (Гостојић). Пироћанци су се вешто бранили и одбранили своју мрежу, па је реми и најправеднији исход овог сусрета.

Текст и фото: Р. Сандић