ФУТСАЛ: СРБИЈА – АЗЕРБЕЈЏАН 7:5 ( 4:0)

ПРИЈАТЕЉСКА МЕЂУНАРОДНА УТАКМИЦА

Хала СЦ Пожаревац. Гледалаца: 2.000. Судије: Владан Радуловић, Небојша Панић и Предраг Лазаревић(Србија).

Стрелци: 1:0 Петров у 1, 2:0 Симић у 13,  3:0 Ракић у 17. казнени ударац  са 10 метара, 4:0 Вукашиновић у 18, 4:1 Тиаго у 21, 5:1 Весић у 22, 6:1 Весић у 23, 7:1 Антонић у  24, 7:2 Атајев у 30, 7:3 Тиаго  у 32,  7:4, Финео у 35, 7:5 Човдаров у 37. минуту.

СРБИЈА: АНТОНИЋ, ПЕТРОВ, РАКИЋ, ВЕСИЋ, СИМИЋ, Матијевић, Мутавџић, Пешић, Павловић, Лазаревић, Вукадиновић, Симић, Алексић, Маринковић, Кољајић. Селектор: Горан Иванчић.

АЗЕРБЕЈЏАН: КУРДОВ, ТИАГО, ФИНЕО, ЧОВДАРОВ,  ЖОНАТАН, Хамзајев, Рустамили, Исмаилов, Багиров, Кардосо, Борисов, Атајев, Хусејнли. Селектор: Алесио Хохе се Силва.

Играч утакмице: Стефан Ракић(Србија)

Лепа победа Србије у предивном амбијенту пожаревачке хале спортова. Са препуних трибина навијање је било максимално. Србија је добила прво полувреме са 4:0, док је у наставку виђена жестока борба и још осам голова. Три са наше старане, а чак пет су дали гости.

Овом победом Србија се реванширала пуном мером Азербејџанцима за пораз до 2:1 у Зрењанину.

Текст и фото: Раде Сандић