KROS PRVENSTVO SRBIJE: PIONIRKE AK POŽAREVAC POBEDNICE

Na kraju atletske sezone u Zaječaru je održano pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije u krosu.

U pojedinačnoj konkurenciji Maša Rajić je osvojila prvo mesto i zlatnu medalju na 1000m.U istoj trci Lara Paunović je bila treća a u trci na 2000m Veljko Dom osvojio je treće mesto.

U ekipnoj konkurenciji pionirke su bile prve a pioniri drugi.

U sveukupnom plasmanu AK Požarevac osvojio je treće mesto iza ekipa Novog Pazara i Čačka.

Istog dana održan je i Kros RTS-a gde su zlatne medalje osvojili Jovan Živanović, Kristijan Stojanović i Saša Jocić. Drugo mesto na RTS krosu osvojila je Iva Stojanović dok je Kristina Stojanović osvojila treće mesto i bronzanu medalju.

Takmičenje uz učešće od više od 40 klubova iz Srbije odlično je organizovao Atletski klub Mladost iz Zaječara.

Izvor: AK Požarevac