МЛАДИ РАДНИК –  НИШ  2:3

(25: 21,  25:16, 18:25, 24:26, 13:15)

Хала: КСЦ “Пожаревац“. Без гледалаца.

Судије: Зоран Радовановић  (Стара Пазова) и Дејан Догић(Београд)

МЛАДИ РАДНИК: Костић  5(4-2, 1 гр, 3 ас, 6 сг),  Мицић 34 (49-27, 5 гр, 3 изб, 2 бл, 5 ас, 7 сг), Звицер 14(22-9, 3 гр, 2 изб, 2 ас, 6 сг, 45 пријема, 2 гр),  Лечић 14(18-10, 2 гр, 3 бл, 1 ас, 1сг), Лазаревић 2(2-0, 2 бл, 4 сг), Кала 9( 2-8, 4 гр, 1 бл, 2 сг, 14 пријема, 2 гр), Илић(либеро, 14 пријема, 1 гр), Поповић, Пантић 2 (5-2, 1 гр, 1 сг, 9 пријема, 1 гр),  Вуликић 1 ( 1-1), Убипарип. Није играо: Стевић. Тренер: Ивица Јевтић.

НИШ: Кеита 19(33-18, 1 збл, 1 ас,5 сг, 35 пријема, 1 гр),  Ивковић 2(2-1, 1 ас),  Стојковић 8(13-7,  1 гр, 2 изб,  1 бл,  2 сг), Абулаба 11(23-10, 3 гр, 3 изб, 1 бл, 1 сг), Чубрило 11(16-10,  1 бл, 3 сг), Јелић 4)-1, 3 изб,  2 бл, 1 ас, 5 пријема,  3 гр), Никић(либеро, 35 пријема, 12 гр), Јовић, Миловановић 2(1-1, 1 бл, 3 сг). Нису играли: Живановић.Јовановић, Тренер: Драган Светозаревић.

Пожаревачки суперлигаш Млади радник је успешно стартовао победом у Нишу 3:1, а у петом колу ,без присуства публике, на своме паркету, победиле су Нишлије и реванширале се Пожаревљанима.

Домаћи су били фаворити и  добили први сет, мада су гости пожртвованом игром стигли до изједначења 21:21, али нису имали снаге за подвиг. Иван Костић је закуцао последњи поен.

У другом сету, чета тренера Ивице Јевтића дала је пун гас и убедљиво повела са 20:10. После тога била је само ствар  рутине да се и овај период игре добије. Марко Лечић је уз Калу Гералда био на висини задатка.

Тек у трећем сету успео је тренер Драган Светозаревић да успостави равнотежу и његова екипа је преокренула игру. Након низа изједначења  4:4, 5:5, 6:6, 7:7 и први пут победе 7:8. Пожаревљани су се држали до 10:10 и посустали на 13:20. Неуморни Кеита ставио је тачку на овај сет, па су Нишлије смањиле вођство  домаћина на 2:1 у сетовима.

У четвртом сету, „пробуђене“ Нишлије задају велику муку пожаревачким одбојкашима. Надмећу се Кала и Кеита. Нишлије прелазе у вођство, домаћи успевају да изједначе 16:16.Ипак у финишу гости воде 20:22.Милан Стојковић  је ефектан 21:23. На крају, а након 24:24, и срећа је погледала госте који ас поеном Александра Ивковића стижу до изједначења у сетовима 2:2 и стварају шансу да тај брејк реши победника.

Грчевита и жестока борба виђена је у петом сету. После 7:7, са 7:8 код промене страна за госте, уследила су два изједначења од стране пожаревачког тима 8:8 и 12:12. Кеита је био прецизан као снајпер и довео је своје другове до победе. Последњи поен бележи Абулаба и Нишлије се грле од среће, јер су освојили два бода.

Текст и фото: Р. Сандић