ПОЛУФИНАЛЕ КУПА ФС БРАНИЧЕВСКОГ ОКРУГА: Пожаревљани иду даље

МЛАДИ РАДНИК 1926. –  В.Г.С.К.    5:1   ( 3 : 1)

Пожаревац-Градски стадион.Гледалаца: 150. Судија: Марко Рацић(Петровац на Млави) 8. Помоћници: Иван Илић 7 и Стефан Јовић 7(Петровац на Млави).

Стрелци:   Васиљевић  у 14, Стојановић у 35. Миловановић у 39. и 55, Јовановић у 80.  за Млади радник 1926.,   Ђорђевић  у 17. минуту за ВГСК.

МЛАДИ РАДНИК 1926: Савић  7, Карановић  7, Станковић 7, Димитријевић 7, Лазић 7,5, Симић 7(Стојиловић 7), Васиљевић 7(Станојевић 7), Бојатовић 7,5, Миловановић  8 (Јовановић 7),  Муљајић 7, Стојановић 8.

ВГСК:Живковић  6, Д.Јовић 6, Милошевић 6, М. Јовић 6, Илић 7, Мишић 6,5, Милосављевић 6, Пајић 6, Ђорђевић 6, Дамјановић 6, Недељковић 6 (Тошић-).

Играч утакмице: Милан Миловановић  (Млади радник 1926)

Пожаревачки српсколигаш, високом победом над зонашем из Великог Градишта, пласирао се у финале Куп-а ФС БО  после боље и ефикасније игре од екипе гостију.

Код резултата 2:1, свиран је пенал за ВГСК, у 38. минуту, када је одбрамбени играч пожаревачког тима Стефан Симић срушио нападача противника Милоша Дамјановића у казненом простору. Најстрожу казну је извео Бобан Недељковић и погодио  пречку!

Текст и фото: Р. Сандић